הגרלה

תוצאות הגרלת הלוטו

הגרלה > הגרלת הלוטו > תוצאות הגרלת הלוטו

מספר עשוי לשנות חיי אדם וההוכחה לכך היא תוצאות הגרלת הלוטו. מסקרן אתכם? המשיכו לקרוא וגלו עוד על הגרלה מסוג לוטו כמו אופן ההשתתפות, פרסום תוצאות לוטו אחרונות ועוד. באמצעות שישה מספרים בלבד יכול אדם מן השורה להפוך בן רגע למיליונר, ולפעמים רק מספר אחד מפריד בין זכייה לאכזבה. בעבר התקיימה הגרלת לוטו אחת בשבוע, אולם עקב הביקוש הרב עלה מספר ההגרלות השבועיות לשתיים. ההגרלה מתבצעת באמצעות מכשיר אוטומטי, הפולט כדורים שעליהם רשומים המספרים הזוכים המהווים למעשה את תוצאות הגרלת הלוטו.  

תוצאות הגרלת הלוטו והמשתתפים

לפני שנעסוק בנושא של הגרלת הלוטו והתוצאות שלה נדבר מעט על המשתתפים ואופן ההשתתפות. ציבור ממלאי הלוטו בישראל עומד על כמה אלפי משתתפים קבועים, שאינם מפספסים אפילו הגרלה אחת ועוד משתתפים מזדמנים רבים. ישנן דרכים שונות להשתתף בהגרלה: מילוי ידני, מילוי אוטומטי באמצעות מחשב (לוטומט) או השתתפות בתכנית מנויים, השולחת עבורכם טופס באופן אוטומטי לכל הגרלת לוטו. התוצאות של הגרלת הלוטו הן כמובן רנדומליות לחלוטין, אולם יש כאלו שבטוחים שמספרי המזל שלהם ינצחו את השיטה. יש כאלו שדבקים באותם מספרים במשך שנים, ולעומתם את אלו שמוסרים את הטופס למילוי אוטומטי ומשאירים הכל בידי שמיים. תוצאות של לוטו הן עניין הפכפך, וגם אם שלושת המספרים הראשונים בהגרלה מתאימים לטופס שבידכם, ייתכן שתזכו בסכום פעוט בלבד. חמישה מספרים תואמים, לעומת זאת, עשויים כבר לזכות אתכם בסכום גבוה יותר. תוצאות של לוטו קובעות אמנם את המספרים הזוכים, אולם בעקיפין הן גם קוצבות את סכום הזכייה. כלומר, סכום הפרס הראשון מפורסם תמיד לפני ההגרלה, אולם במקרה של מספר מנחשים הסכום מתחלק בין כל המנחשים נכונה. הגרלות הלוטו מלוות את האזרח הישראלי כבר למעלה מ- 55 שנים. הפרסים המצטברים שחילק מפעל הפיס לזוכים בזמן זה עומד על מיליארדי שקלים, וכך גם רווחי המפעילים. המעקב אחרי תוצאות הגרלת הלוטו מספק לישראלים רבים אקשן ואדרנלין, כיוון שמפעל הפיס הוא הגוף היחיד בישראל המורשה לארגן הימורים.  

פרסום תוצאות הלוטו

במשך 15 שנים שודרו תוצאות הגרלת הלוטו בערוץ 1, בהגשתה של עירית ענבי. התפאורה שבאולפן, אופן ביצוע ההגרלה וזמני השידור נותרו קבועים לאורך זמן רב, והפכו לחלק מן ההוויה הישראלית. לפני כשנה נשברה המסורת, ובעקבות סכסוכי עבודה עבר שידור ההגרלה לערוץ 10. כיום, ניתן לצפות בשידור חי בתוצאות הלוטו האחרונות בימי ג' ובמוצאי שבת בשעה 22:55. אמנם הימים בהם הייתה הצפייה במשדר בילוי משפחתי הנפוץ בכל בית כבר חלפו מזמן, אך השידור עדיין מלווה במתח של כלל ממלאי הלוטו בישראל. לאחר הגרלת הלוטו מי שפספס את השידור יכול למצוא את תוצאות ההגרלה במקומות נוספים רבים, כיוון שהתוצאות הרשמיות של הגרלת הלוטו נרשמות מיד לאחר ההגרלה בידי ועדת הפיקוח של מפעל הפיס ונשלחות לפרסום. בראש ובראשונה מתפרסמות תוצאות של לוטו באתר האינטרנט של אתר מפעל הפיס. עם זאת, חשוב לדעת כי התוצאות המתפרסמות באתר אינן מהוות תוצאות רשמיות. כלומר, גם אם המספרים בטופס הלוטו שלכם תואמים את התוצאות באתר, ייתכן כי המספרים הרשמיים יהיו שונים מהם. מקור שכן מהווה הוכחה רשמית לאיתור תוצאות של לוטו הוא העיתונים היומיים. בד"כ, מופיעות תוצאות ההגרלה האחרונה בעמוד האחרון של המוסף הראשי בעיתון. הן מועברות לעיתון ישירות ממערכת הלוטו, ולפיכך נדיר למצוא בעיתונים טעות. גם פורומים שונים באינטרנט מפרסמים מדי שבוע תוצאות הגרלת הלוטו האחרונות בעיקר כאלו שמשתתפים בהם מהמרים קבועים.