הגרלה

הגרלת הלוטו

הגרלה > הגרלת הלוטו

הגרלות מסוג הגרלת הלוטו צצו בשנות החמישים, כמיזם הגרלה שמטרתו הקמת בי"ח בת"א. מקריאת המאמר הבא תוכלו להיחשף להגרלת הלוטו, לסוגיה ואף לקבל הנחיות איך להשתתף בה. מאז ועד היום התרחבו מאוד מפעלי הלוטו, לכדי יוזמות, פרויקטים ומבנים ציבוריים לטובת הקהילה. כיום, הגרלת הלוטו והטוטו היא צורת ההימורים החוקית היחידה בישראל. מפעל הפיס והמועצה להסדר ההימורים בספורט הן הגופים היחידים שרשאים לעסוק בהימורים ומשחקי הימורים. ההגרלה של הלוטו מאפשרת זכיות של מיליוני ועשרות מיליוני שקלים, מה שמושך את כל מי שרוצה להעשיר את חשבון הבנק שלו ולשפר את רמת חייו.

מהי הגרלת הלוטו?

צמד המילים הגרלת הלוטו מתייחס בכלליות למספר שיטות הגרלה שכולן מבוססות על הרעיון שאדם קונה את זכותו להשתתף בהגרלה, אם בכרטיס או כחבר בשיטת מנויים כלשהי, ועליו לנחש מה המספרים, או לעיתים סמלים אחרים, שיעלו באותה הגרלת הלוטו. בדרך כלל, מדובר במספרים והמשתתפים בהגרלה צריכים לנחש כמות מסוימת של מספרים מתוך כמות נתונה. הגרלות הלוטו שנקראות בשמן הכללי לוטו, הן כאלה שמצריכות ניחוש של שישה מתוך שלושים וארבעה מספרים, ומלבדם מספר נוסף מתוך עשרה. הגרלת הלוטו הזו נערכת אחת לשבוע, ובמידה ואין זוכה לאותו שבוע, סכום הזכייה מצטבר ונאסף להגרלת השבוע שלאחר מכן.

סוגי הגרלות הלוטו

סוג הגרלת הלוטו המכונה צ'אנס הוא שיטה שונה במעט ודומה למשחק קלפים. סוג זה שייך לסוג הגרלות הלוטו הנערכות מספר פעמים ביום (שש פעמים בימי חול, שלוש פעמים בימי שישי ופעמיים במוצאי שבת), ומציעות סכומי זכייה נמוכים יותר. בשיטת לוטו צ'אנס יש לנחש אילו קלפים יעלו בגורל ואילו מספרים. האפשרויות הן הקלפים אס, מלכה, מלך וג'וקר והמספרים הם משבע ועד עשר. ניתן לנחש צירופים שונים של בין שני קלפים ומספרים לבין הרצף כולו, אז מוכפל סכום הזכייה פי אלף. כמובן שככל שמדובר במספר קלפים גבוה יותר, עולה מחיר ההשתתפות בסוג זה של הגרלות הלוטו וסיכויי הזכייה, הסיכוי לקלוע בדיוק לתוצאות ההגרלה, קטנים. ניתן לחשב הסתברויות זכייה של כל הגרלות הלוטו, כולל לוטו שבועי, לוטו צ'אנס, 777 ועוד. אולם, קשה לקבל החלטות לגבי ההימור עצמו, בעקבות חישובים אלה. זאת, מלבד ההבנה שסיכויי הזכייה הם נמוכים מאוד. בכל מקרה, הגרלת הלוטו השבועית וכן, אלו המתקיימות אחת ליום אינן מבוססות על סיכוי אלא על מזל והעובדה היא, שבכל יום ובכל שבוע יש זוכים, וסכומי הזכייה המחולקים לכל הזוכים הם כמובן עצומים.

הגרלת הלוטו ואיך משתתפים

מי שרוצה להשתתף בכל סוג של הגרלות הלוטו יכול לעשות זאת במספר דרכים. הראשונה, להגיע לקיוסק, חנות או דוכן פיס שממוקם בכל עיר, לקחת את הטופס, למלא ולשלוח באמצעות הזכיין ממנו רכש את הטופס. ההגרלה השבועית של הלוטו עולה כיום קצת מעל חמישה שקלים לריבוע, המשולמים בעת המשלוח. תוצאות ההגרלה השבועית של הלוטו מתפרסמות באופן קבוע, באמצעי התקשורת ובשידור חי ובנוסף, ניתן לבדוק את הטופס גם תקופה ממושכת (אפילו מספר חודשים) לאחר שנערכה ההגרלה לאותו שבוע. לגבי הגרלות הלוטו האחרות כגון לוטו צ'אנס או 123, 777 ועוד יש לדעת כי ההימור הוא יומי, וההגרלות נערכות אחת ליום לפחות. עניין זה מגדיל את סיכויי הזכייה עבור מי שהפך את ההשתתפות בהגרלות הלוטו לתחביב, אולם מקטין את סכומי הזכייה בדרך כלל. השאלה באיזה סוג מבין כל סוגי הגרלת הלוטו כדאי לבחור ואיזו משתלמת יותר מהאחרת נתונה לשיקולו האישי של כל אחד ולחישובי ההסתברות וכן, להעדפות אישיות.