הגרלה

הגרלות מפעל הפיס

הגרלה > הגרלות מפעל הפיס

ים הגרלות מפעל הפיס זוכות לפופולאריות עוד מתחילת הפעלת הגרלה מסוג זה ב-1951. רוצים לדעת עוד? קראו כאן על הגרלת לוטו מפעל הפיס, ופיס 777 ומידע רלוונטי נוסף. מפעל הפיס הוא מונופול ההימורים החוקיים בישראל אשר מתנהל לצד המועצה להסדרי ההימורים בספורט. הוא הוקם ביוזמת ראש עיריית תל-אביב רוקח על מנת לממן את שירותי הבריאות בתל-אביב ההולכת ומתרחבת במהירות. גם כיום, הגרלות פיס מניבות הכנסה המופנית למימון פרויקטים למען החברה והקהילה, בתחומי הבריאות, החינוך, הספורט והתרבות.

הגרלת לוטו במפעל הפיס 

לפני הכול, נתחיל עם מעט רקע על ההגרלות הפיס ועל שיטת הלוטו. ממציא שיטת הלוטו הוא לא אחר מאשר ג'קומו קזנובה, הידוע לשמצה כמאהב סדרתי ומחבר ספרים אוטוביוגרפים המתעדים את כיבושיו הארוטיים. קזנובה היה דמות היסטורית ולא ספרותית והוא ניסה למכור את הפטנט למדינות שונות באירופה. מלך הולנד ושליטים נוספים סירבו, אך לבסוף הוא התמנה למנהל הלוטו הצרפתי ומשם התפשטה השיטה לשאר העולם. מתוך כל הגרלות מפעל הפיס, אין ספק שגולת הכותרת היא לוטו מפעל הפיס. במרבית הגרלות הלוטו פיס, סכום הזכייה גבוה מאד ועומד על מיליוני שקלים. מדובר בהגרלה דו-שבועית בה זוכה מי שרוכש כרטיס השתתפות בהגרלת הלוטו ומנחש שבעה מספרים. שישה מספרים עולים בגורל בכל הגרלת לוטו מתוך שלושים וארבעה מספרים, ומספר נוסף מתוך עשרה מספרים. בהגרלת לוטו פיס מוצעים סוגי טפסים שונים. הטופס הפופולארי ביותר הוא טופס בו יש שישה טורים. בכל טור, יש לבחור בשבעה מספרים. מאחר והסיכוי לזכייה בפרס הראשון בטור אחד קטן יחסית ועומד על סיכוי של אחד ל- 18,598,27, קיימים טפסי לוטו פיס שמשפרים את סיכויי הזכייה. כמו למשל טופס "דאבל לוטו" שמכפיל את סכום הזכייה של מי שרוכש אותו ומשתתף בהגרלה. בהגרלה יש שמונה פרסים, על מנת שטופס יזכה יש לנחש נכון לפחות שלושה מתוך ששת המספרים העולים בגורל, ואז בעל הטופס זוכה בסכום הזכייה המינימאלי. בפרס הראשון יזכה מי שינחש את ששת המספרים ואת המספר השביעי, "המספר החזק" במהלך אחת משלל הגרלות פיס שונות.     

הגרלת 777 של מפעל הפיס

הגרלה נוספת ממבחר הגרלות הפיס היא הגרלת פיס 777. הגרלה זו מתקיימת פעמיים ביום ויש לנחש שבעה מספרים מתוך שבעים מספרים בטבלה. כל יום עולים בגורל 17 מספרים מתוך שבעים. קיימים גם טפסים מיוחדים של הגרלת מפעל הפיס 777 שמאפשרים לבחור במקום שבעה מספרים, שמונה או תשעה מספרים. משתתף שניחש נכון תשעה מספרים מתוך שבעה עשר המספרים שעלו בגורל באותו היום במהלך הגרלות פיס מסוג זה יוכל להרוויח עד 2.5 מיליון ₪ !  

הגרלת צ'אנס במפעל הפיס

צ'אנס מפעל הפיס הוא סוג נוסף של הגרלות הפיס. הגרלה זו מתקיימת שלושים וחמש פעמים כל שבוע, חמש פעמים בימים ראשון עד חמישי, שלוש פעמים ביום שישי ועוד פעמיים במוצאי שבת. הגרלת צ'אנס פיס מבוססת על משחק קלפים. בהגרלה נעשה שימוש בחפיסת קלפים המורכבת משלושים ושניים קלפים משמונה סוגים בארבעה סדרות קלפים. המספרים הם שבע, שמונה, תשע ועשר, והקלפים הם מלכה, מלך, אס וג'וקר. בכל הגרלה מוגרל רצף של ארבעה קלפים. למשתתף בהגרלה זו יש אפשרות לבחור בין ניחוש קלף בודד מתוך הרצף המוגרל, שני קלפים, שלושה קלפים, או את כלל הרצף של ארבעה קלפים. סכום ההימור בהגרלה זו נקבע גם הוא לפי רצונו של המשתתף בהגרלה בכפולות של חמישה שקלים. כיום, קיימים טפסים נוספים המאפשרים להרוויח מהימור על סכום כלל הקלפים שיעלו בגורל (צ'אנס אנדראובר) או טופס רב-צ'אנס שמאפשרים זכייה בפרסים. צ'אנס פיס הוא עוד אחד משלל המשחקים זוכי הפרסים המתאפשרים בזכות הגרלות מפעל הפיס.